WR BRD

Konkursy dla szkół


Atrakcyjne nagrody za najlepsze konspekty lekcji wychowania komunikacyjnego i szkolenie rowerzystów

Poznański WORD od wielu lat realizuje swoje ustawowe zadania, na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach, inicjując i podejmując w placówkach oświatowych wiele przedsięwzięć o charakterze informacyjnym i edukacyjnym adresowanych do dzieci i młodzieży – najmłodszych, niechronionych, uczestników ruchu drogowego. Wspomagamy szkoły w tworzeniu pracowni wychowania komunikacyjnego oraz miasteczek ruchu drogowego, przekazujemy pomoce dydaktyczne i wydawnictwa edukacyjne, dzięki czemu pedagodzy uczący wychowania komunikacyjnego mogą lepiej prowadzić zajęcia przygotowujące najmłodszych do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Podobnie jak w poprzednich latach zapraszamy wszystkich nauczycieli do wzięcia udziału w konkursach edukacyjno-oświatowych organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu.

W pierwszym – na konspekt lekcji wychowania komunikacyjnego – zachęcamy pedagogów z Wielkopolski do nadsyłania (do końca czerwca 2015 r.) swoich scenariuszy lekcji przygotowujących uczniów do egzaminu na kartę rowerową; najlepsze propozycje zostaną nagrodzone. Chcemy nagrodzić zarówno autora konspektu, jak i szkołę, którą reprezentuje nauczyciel. Nagrodą będzie atrakcyjne wyposażenie komputerowe pracowni wychowania komunikacyjnego.

W drugim konkursie chcemy wybrać szkoły, z miasta Poznania i okolic (powiaty: gnieźnieński, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, poznański, szamotulski, średzki, śremski, wrzesiński), które w bieżącym roku szkolnym (2014/2015) wydadzą największą ilość kart rowerowych swoim uczniom. Konkurs prowadzony będzie z uwzględnieniem wielkości szkół, zarówno dużych miejskich jak i małych wiejskich. Nagrodami dla najlepszych szkół będą rowery i kaski.

Trzeci konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ich opiekunów. Przedmiotem konkursu jest praca w dowolnej formie (fotoreportaż, film, opowiadanie, itp.) ukazująca zagrożenia na drodze, szczególnie w pobliżu szkół, miejsc zamieszkania, spacerów i zabaw uczniów oraz propozycje rozwiązań umożliwiających poprawę bezpieczeństwa na tych drogach i obszarach.

PLIKI DO POBRANIA

Regulamin Konkursu dla uczniów szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego „Bezpieczny spacer”

 

 

Regulamin IV Konkursu dla nauczycieli szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego na scenariusz lekcji wychowania komunikacyjnego. Rok szkolny 2014/2015

 

 

Regulamin IV Konkursu dla szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego „Szkoła przyjazna rowerzystom”. Rok szkolny 2014/2015

Copyright 2012 © WRBRD
projekt strony POZitive.pl